"Ми чули, вирощувати гейхери в Україні не так просто." – прокоментували наші питання представники одного з відомих розплідників Британії. Справді, через сніг та морози в Україні є певна специфіка вирощування цих багаторічників. Але вона нескладна, і кілька простих дій із вашими улюбленими гейхерами, гейхереллами та тіареллами допоможуть їм легко вийти із зимівлі та потужно стартувати у новому сезоні.
Зимівка гейхер нескладна, якщо дотримуватися наших порад з підготовки до зими. У виведенні із зимівлі також немає нічого складного, і багато часу і сил це не буде потрібно.
Отже, як виводити гейхеру, гейхерелу та тіарелу із зимівлі?
Дія перша (лютий-березень) – не поспішати. Якщо ваші улюблениці вкриті на зиму, не поспішайте відкривати їх першому ж сонцю. Листя, що збереглося, може "включитися" і почати випаровувати воду, в той час як коренева в холодному грунті ще спить. Кущик, що успішно перезимував, може висохнути навесні.
Дія друга (лютий-березень) - приберіть зайву воду. Якщо так вийшло, що кущик опинився в калюжі, відведіть талу воду за допомогою канавок у ямки неподалік, щоб уникнути вимокання кореня. Також рекомендуємо такий кущик пересадити на височину, щоб його не заливало в майбутньому.
Третя дія (березень-квітень) - прикрийте від вітру. Весняний морозний вітер навіть при позитивних температурах може легко висушити та виморозити кореневища та точки росту, і ви витратите багато часу та сил на реанімацію та відновлення кущика. Якщо восени ви нагрібли мульчу на кущик - поки що залиште так. Якщо є велика кора - прикрийте, але так, щоб рослина "дихала", і при цьому не продувалася протягом.
Дія четверта (квітень-травень) - обріжте старе листя. Цю операцію краще робити вже після закінчення квітневого сезону вітрів, коли встановиться стійке тепло. Видаліть укриття, акуратно обріжте і приберіть старе відмерле листя, щоб відкрити кущик світлу і повітрю. Якщо крона перезимувала повністю - видаляйте лише пошкоджене та мертве листя. Живе листя залиште, воно допоможе прикрити кореневище і точки зростання від вітру та сонця.
Дія п'ята (квітень-травень) - оновіть мульчу і удобріть кущик. Акуратно розпушіть мульчу в напрямку від центру кущика назовні, досипте, де необхідно. Підживіть гейхеру на початку сезону. Для цього можна акуратно закласти в землю навколо кущика чайну ложку деревного попелу. А через тиждень вже можна удобрити універсальним рідким добривом пропорції 1/4 від рекомендації на упаковці, потім повторити в тій же пропорції через 2 тижні.
Радимо використовувати наші спеціалізовані добрива для гейхер, гейхерел і тіарел. Це добриво відповідає формулі, яку використовують селекціонери, які вивили всі сорти, які у нас є. З таким підживленням ваші улюблениці покажуть саме ті кольори та міць, які ви бачите на рекламних картинках та наших фотосесіях.
Вдалого вам початку сезону!
Дякую що ви з нами!
З любов'ю, ваш Heucherium
www.heucherium.ua