Висаджування гейхери пізньої осені - робимо це правильно

Наближається листопад, і ви практично щодня питаєте нас, чи можна ще висаджувати гейхери, гейхерели, тіарелли, чи приживуться вони, чи перезимують. Спробуємо відповісти по порядку.

Є просте правило - поки в землю можна встромити лопату, висаджувати можна!

Якщо говорити про сезон, то нам траплялося висаджувати гейхери і в грудні, під час снігопаду, хоч робити це нікому не радимо. По-перше, висадка в снігопад - ще те задоволення. По-друге, в таких умовах складно проконтролювати якість дренажу, а в землі, що перемішана зі снігом, утворюються порожнечі, через які порушується структура ґрунту, земля просідає і може пошкодитися коріння.

Щодо температурного режиму, то гейхері не страшний мороз до -10 ° C, а в багатьох випадках і до -15 ° C. Ізморозь додає шарм, і ваші гейхери, гейхерели та тіарели залишаються перлинами клумби, коли їхні сусіди вже мирно сплять зимовим сном. Але осінній вітер, що висушує і виморожує, може пошкодити неутеплене кореневище і точку зростання, кущик захворіє і погано зимуватиме. Тому, якщо ви вживатимете заходів щодо захисту кущика від морозного вітру, ці багаторічники можна висаджувати весь листопад аж до снігопадів та сильних морозів.

Як правильно висадити гейхеру у жовтні-листопаді?

По-перше, у нашому розпліднику ви отримуєте саджанець з вже сформованим кореневим комом, тому сама операція висадки дуже проста - ви перевалюєте ком в посадкову ямку і засипаєте землею. Для висадки виберіть день без вітру і висадіть кущик. Якщо ком сухий, трохи полийте, і відразу ж після висадки (протягом 10-15 хвилин) утепліть кущик корою. Якщо ви перед зимівлею захистили гейхеру від вітру – вважайте, ви захистили її від усього.

Маленький секрет: правильно складена ґрунтосуміш - теж хороший утеплювач.

Що знадобиться для осінньої посадки гейхери?

  1. Легкий, водо- та повітропроникний грунт, складений за нашою рецептурою (читайте на сайті та в інструкції в коробці).
  2. Трохи дрібної соснової кори.
  3. Трохи середньої соснової кори.
  4. Дренаж (керамзит, щебінь, пісок), якщо у вас щільна земля – чорнозем, суглинок. У піщаних грунтах дренаж можна не робити.

План дій щодо висадження

  1. Готуйте посадкову ямку розміром у багнет лопати в ширину та глибину.
  2. Заповнюєте низ ямки дренажем, висота дренажу має бути 10-15см. Якщо у вас піски, дренаж робити не потрібно.
  3. Заповнюєте ямку пухкою, легкою, проникною ґрунтозмішшю і висаджуєте кущик.
  4. Мульчуєте кущик дрібною корою.
  5. Підсипаєте середню кору так, щоб навколо кущика утворився невеликий валик для захисту від морозного вітру.
  6. Полийте, але трохи, можна з додаванням укорінювача або калійно-фосфорних добрив.

Якщо немає кори - відмінно впораються соснові голки, тріска, шишки.

Якщо прийде морозний вітер без снігу – прикрийте центр кущика середньою корою, шишками.

Якщо не хочете ризикувати з осінньою висадкою - гейхера може зимувати як у приміщенні, що не опалюється, так і на підвіконні в будинку або міській квартирі. Забезпечте хороший дренаж, або поставте кущик у горщику на дренаж (керамзит, щебінь, горщик для орхідей з подвійним дном), і поливайте трохи раз на 1-2 тижні, по сухому грунту.

Чого не варто робити перед зимівлею гейхер?

  • Не можна обрізати листя – це утеплювач та додатковий захист від вітру. Обріжете у травні, коли наводитимете красу.
  • Не варто накривати гейхеру агротканиною, плівкою та будь-якими іншими щільними матеріалами. Рослина має «дихати», але при цьому бути захищеною від вітру.
  • Не варто робити відвали снігу на гейхерах - це може призвести до вимокання і випрівання. Але природний сніговий покрив буде лише на користь.
  • Не можна пускати домашніх улюбленців влаштовувати туалети на кущиках - це дуже шкідливо для гейхер, гейхерел і тіарел.
  • Запам'ятайте важливе правило! Гейхера, гейхерелла, тіарелла взимку не "вимерзає" - вона дуже холодостійка. Але вона може вимокнути, якщо ви висадили її в калюжу.

Що варто зробити для правильної зимівлі гейхер?

  • Переконайтеся, що в місці висадки вода не буде стояти під час відлиги, і буде хороший дренаж. Застій води для гейхер згубний.
  • Пролийте гейхери, гейхерелли та тіарели фунгіцидом, наприклад, фундазолом. Це вбереже кущик від гнилей та плісняви ​​під час зимівлі. Дозування на упаковці.
  • Закидайте кущик сухим дубовим листям, або прикрийте великою і середньою корою, обробленою проти шкідників. Просто підгорніть кору до кущика та накрийте великими шматками зверху так, щоб залишився прохід для повітря - кущик має дихати.
  • Можете прикрити зверху гілками, лапником або іншими легкими предметами, щоб укриття не рознесло вітром.

Відкриєте навесні, помалу, коли спадуть морозні вітри.

Все, ваші гейхери, гейхерели та тіарели готові до зимівлі.

Побачимося навесні!

Читати статтю на Facebook

Читати статтю на "Огородниках"

(С) Авторське право на текст - Heucherium.UA. Перепублікація будь-якої частини тексту дозволяється лише з посиланням на цей текст. Торгівельна марка захищена свідоцтвом про державну реєстрацію. Авторське право на фото регулюється цивільним кодексом Украни. Красти не радимо - буде біда.