МИ НАВЧИЛИ ВСЮ УКРАЇНУ РОСТИТИ ГЕЙХЕРИ!

Якщо слово "гейхера" вас дивує і ви хочете знати, що це взагалі таке, почніть із цієї статті.

ПІСЛЯ ДОРОГИ

Розсаду гейхер, гейхерел та тіарел небажано одразу виставляти на сонячне світло після дороги у закритій упаковці. Краще дати їм добу на адаптацію в притінку без сонця, на терасі, під навісом, або на північній стороні будинку, і висадити наступного дня надвечір.

ЯК ВИСАДЖУВАТИ ГЕЙХЕРИ, ГЕЙХЕРЕЛЛИ, ТІАРЕЛЛИ?

При посадці гейхери в грунт бажано викопати яму на багнет лопати глибиною, на дно насипати 10-20 см піску або керамзиту для гарантованого дренажу. Ми рекомендуємо висаджувати гейхери в такий ґрунт: 30% дернової землі, компосту, перегною або чорнозему, 30% нейтралізованого торфу, 40% розпушувача (агроперліту чи піску) + чайна ложка деревної золи на кущ. Після висаджування можна замульчувати перегноєм, компостом, сосновою корою або хвоєю. Бажано акуратно розпушувати землю раз на місяць.

Важливо! Притіняйте молоді кущики гейхер навіть сонцестійких сортів першого сезону після висадки! Навіть сонцестійкий сорт гейхери повинен спочатку наростити досить потужну кореневу систему, здатну добути необхідну кількість води. Тому в перший сезон світловий режим має бути щадним - притініть кущик з 11 до 14 годин, особливо в спекотних регіонах. Також необхідно мульчувати кущик сосновою корою або голками, це допоможе зберегти вологу у спекотні дні.

ЯК ПІДЖИВЛЮВАТИ ГЕЙХЕРИ?

Жодного гною! І ніякого чорнозему! Надмірне добриво - один із ворогів гейхер та її родичів. У більшості випадків достатньо висадити в рекомендований грунт, закласти в землю чайну ложку деревної золи, і злегка замульчувати перегноєм або компостом навесні. Після зимівлі можна повторити підживлення золою та оновити мульчу. Для покращення кущистості можна застосувати в квітні азотні або універсальні добрива, у малій концентрації, не більше 1/2 від рекомендації на упаковці, а краще 1/4 у два прийоми, з інтервалом у 2-3 тижні. А якщо ви застосовуєте органічну мульчу, торф, перегній, листя, то добрива можна навіть і не вносити, гейхера сама дістане необхідне.

Ми рекомендуємо використовувати спеціалізоване добрива для гейхер, яке ви можете замовити разом із саджанцями. Добриво доступне в декількох варіантах - спрей, концентрат та насипний мінеральний комплекс. Деталі дивіться у розділі добрив та препаратів.

ЯК ПОЛИВАТИ ГЕЙХЕРИ?

Щодо поливу. Гейхера толерантна до короткочасного пересихання ґрунту, і не любить застій води в корінні, віддаючи перевагу легкому зволоженню, при якому вода не сочиться з кома. Коренева система гейхери схожа на хмару павутиння, так вона проникає в тріщини скель у своєму природному середовищі. Поливати гейхеру потрібно помірно, у міру підсихання ґрунту. Переливати та надовго засушувати небажано. Хоча для гейхери, що укорінилася, короткочасне підсушування не небезпечне, після поливу вона швидко «підніме вушка» назад. Бризки води на листі гейхери можуть спричинити сонячний опік, втім, як і в інших рослин. У сонячну погоду краще поливати під корінь. Шар легкої мульчі з перегною в 1 см чудово збереже необхідну кількість води у суху погоду.

ЯК ЗИМУЮТЬ ГЕЙХЕРИ?

Для безпечного зимування гейхери молоді кущики краще вкрити. Як укривати гейхеру на зиму? У природному середовищі кущик зимує під опалим листям і шаром снігу. Морозостійкість з літератури -15`C, за даними селекціонерів кліматична зона 4. Ми вкриваємо наші гейхери після -10`C.
Краще укриття для гейхер - дубове листя, велика соснова кора, або гілки - все, що завгодно, що затримає сніг і вкриє від вітру. Листя на зиму обрізати не можна, вони зберігають тепло.

Для зимівлі гейхери також дуже важливий хороший дренаж, щоб корінь не випрів під час відлиги.

Не влаштовуйте снігові відвали на гейхерах, і не дозволяйте домашнім вихованцям влаштовувати на них туалети!

Також читайте наш детальний посібник з зимуваня гейхер.

ЯК ВИВЕСТИ ГЕЙХЕРУ ІЗ ЗИМОВКИ ПРАВИЛЬНО?

Через особливості клімату в Україні є певна специфіка у вирощуванні гейхер, гейхерел і тіарел. Ці рослини холодостійкі і прагнуть стартувати в зріст з першими променями сонця. Навесні важливо трохи "притримати" зростання цих чудових багаторічників, поки не спадуть квітневі вітри, які можуть виморозити і висушити кущик, що рано прокинувся. Детальніше читайте у наших порадах по завершенню зимуваня гейхер.

Всі ці нескладні рекомендації допоможуть вашим гейхерам рости та радувати Вас довгі роки!

Також рекомендуємо прочитати посібник з вибору та замовлення гейхер.